בית> חדשות חברה> תרשים BTU של תנור אוהל: איזה תפוקה אתה באמת צריך לכל נפח אוהל?

תרשים BTU של תנור אוהל: איזה תפוקה אתה באמת צריך לכל נפח אוהל?

2026,10,17

לא כל החום משריפת הפרקט עובר לחום שמיש בתוך המקלט שלך.

תנור אוהל עצים ממיר רק 55-70 אחוז מאנרגיית הדלק לחום זוהר והסעה שאתה יכול להרגיש. ברגע שאתה מדגים אובדן חום אמיתי שבורח דרך בד האוהל והתפרים, רק חלק קטן מהחום שנוצר פועל כדי לשמור על נוחות. עיקרון זה מסביר מדוע יחידה של 12,000 BTU יכולה לשמור בנוחות על אוהל קיר בגודל 12×14 בד בגודל של -10 מעלות צלזיוס. גודל לפי BTU למטר מעוקב הוא קיצור דרך בשימוש נרחב, אך הוא אמין מבחינה מתמטית עבור מימד אוהל קבוע אחד בלבד. להכפיל כל מדידה ליניארית של מקלט, והנפח הפנימי עולה פי שמונה בעוד ששטח הפנים החיצוני רק פי ארבעה. גודל המבוסס על נפח מתגבר באופן קבוע על מקלטים קומפקטיים ומשאיר אוהלי קיר גדולים מחוממים תת-מחומם, כך שזרימות עבודה מדויקות של גודל נותנות עדיפות לפני שטח הפנים.

NBZYCHL-A002 Stainless Steel Wood Stove with Large Fire View Window z

התחל עם שטח פנים, לא נפח אובדן חום (BTU/hr) = U-factor × שטח פנים (ft²) × הפרש טמפרטורה (°F) לאחר מכן הוסף אובדן חדירה, תוך התחשבות באוויר קר שחודר דרך תפירה הדורש חימום מלא מתנאי הסביבה: חדירות (BTU/hr) = 0.018 × נפח (ft³) × הפרש טמפרטורה לשעה (°F) × שינויי אוויר לשעה)

הערך הקבוע 0.018 מייצג את קיבולת החום הנפחית של האוויר. מונח זה נשאר נמוך עבור קנבס אטום היטב, אך באוהל ניילון עטור רכיבה על אופניים של שלוש החלפות אוויר מדי שעה, אובדן החדירה יכול להתאים לחלוטין לאובדן חום מוליך. נתוני U-factor מעשיים אלה משקפים ביצועים אמיתיים של בד אוהל, חלשים בהרבה מקירות בניין ממוסגרים סטנדרטיים:

✅ פופ-אפ מרופד מבודד: U 0.45–0.50

✅ אוהל קיר בד, קיר בודד: U 0.65

✅ סינטטי ארבע עונות עם חצאית שלג: U 0.90

✅ ניילון חד דופן או פוליאסטר: U 1.25

❌ גופי כיריים מאלומיניום: הם נקרעים בקלות וכמעט לא שומרים על חום שיורי

טבלת BTU מאגדת את שטח פני הגג, הקיר והרצפה. ערכי עמודה מתארים את פער הטמפרטורה הפנימי והחוץ במקום קריאות גולמיות חיצוניות. החזקת 20 מעלות צלזיוס בתוך הבית בזמן שהטמפרטורה החיצונית עומדת על 10 מעלות צלזיוס יוצרת דלתא של טמפרטורה של 54 מעלות צלזיוס.

מחסה (L×W×H)

שטח פנים

כֶּרֶך

פער של 30 מעלות צלזיוס

פער של 50 מעלות צלזיוס

פער של 70 מעלות צלזיוס

כיתת כיריים

ניילון 7×7×6.5 רגל, 1–2P

~180 רגל רבוע

320 רגל³

3,500

5,900

8,200

3,000–8,000 BTU טיטניום

קנבס 10×12×7 רגל

~430 רגל רבוע

840 רגל³

8,400

14,000

19,600

פלדה 10,000–20,000 BTU

קנבס 12×14×7.5 רגל

~570 רגל רבוע

1,260 רגל³

11,100

18,500

25,900

פלדה 15,000–25,000 BTU

קנבס 14×16×8 רגל

~710 רגל רבוע

1,790 רגל³

13,800

23,100

32,300

פלדה 20,000–30,000 BTU

קנבס 16×20×8 רגל

~900 רגל רבוע

2,560 רגל³

17,600

29,300

41,000

פלדה 25,000–35,000 BTU



בחנו מקרוב את שורת אוהלי הבד בגודל 12×14. תחת פער טמפרטורה של 50°F, המקלט דורש 18,500 BTU/hr של חום נטו. ביעילות בעירה של 65%, זה דורש בערך 28,000 BTU של צריכת דלק גולמי, ותפוקת שיא זו ברת קיימא רק במהלך שריפה מלאה. תיבת אש בגודל 2.5-3.0 רגל³ יכולה להחזיק את פס החום הזה במשך שעתיים עד שלוש לפני שהפלט יורד באופן טבעי. אם תבחרו בתנור המותאם בדיוק לשיא הביקוש הזה, האוהל יישאר נוח מוקדם בערב ויתקרר בשעות הלילה העמוקות.

שלוש התאמות מפתח שהושמטו מטבלאות נפח פשוטות גובה מפחית את תפוקת החום בכ-3 אחוזים עבור כל 1,000 רגל של עלייה בגובה. תנור בגודל מושלם בגובה פני הים מספק 15% פחות חום בגובה 5,000 רגל, כך שהקונים צריכים לבחור גודל אחד יותר עבור אתרים שיושבים מעל 4,000 רגל. החלפת אוויר יוצרת עומס חימום נסתר. אוהל בד אטום לארבעה אנשים מכיל 30-40 מ"ר אוויר, ותנור פעיל מזריף 10-20 מ"ר אוויר בחלל מדי שעה. ללא פתח יניקה ייעודי, היחידה מחממת שוב ושוב אוויר פנימי עומד כל כמה שעות. בחירת החומר משנה את מאפייני השמירה התרמית. פלדה וטיטניום מספקים BTU זהה בזמן שהבעירה פעילה, ונבדלים רק במסה התרמית. טיטניום דק לא משחרר חמימות מאוחסנת ברגע שהלהבות נכבות, בעוד פלדה 3-4 מ"מ ממשיכה להקרין חום מאוחסן במשך 40-60 דקות לאחר שהאש דועכת.

דירוגי BTU של היצרן שפורסמו חסרים עקביות בין רישומי המפיצים. אותה תא אש בגודל 800 אינץ' ³ המשמשת במדיום Winnerwell Nomad מפורסם הן כ-"3,000–7,000 BTU/hr" ו-"15,000–20,000 BTU/hr" על פני דפי קמעונאות שונים.

✅ שורה תחתונה: הגדל את תנורי העץ שלך לפי שטח הפנים ופער הטמפרטורה, לא תוויות BTU מודפסות; שדרג כיתה כיריים אחת כאשר פועלים מעל 4,000 רגל.

דרישות חימום אוהל קיר בד מתחת לקפיא, והמגבלה של -20°C

אוהלי קיר קנבס דורשים 12,000–20,000 BTU/hr של חום נטו יציב בתנאי קפוא. עם זאת, ב-20°C, משך השריפה וניהול הלחות הופכים לאילוצים קריטיים יותר מאשר קיבולת שיא BTU. תנור שפועל באופן אמין ב-5°C מתקשה לעתים קרובות לשמור על תנאי פנים יציבים ב-25°C. כל החלטת רכישה חייבת להעריך שני מדדי ביצועים נפרדים: תפוקת חום מתמשכת עקבית וקיבולת תא אש שמיש.

אוהל הבד בגודל 12×14 נותר המפרט המבוקש ביותר עבור מחנות ציד ואתרי גלמפינג, וזהו השאלות הטכניות השכיחות ביותר שמפיצים מטפלים בעת רכישת ציוד לכיריים לבישול חיצוני.

✅ נפח: 1,260 רגל³, כ-35 מ"ר

✅ מעטפה: בערך 570 רגל² ב-U 0.65

✅ פער של 40°F (65°F פנימה, 25°F החוצה): 14,800 BTU/hr נטו

✅ פער של 60°F (65°F פנימה, 5°F החוצה): 22,200 BTU/hr נטו

✅ חדירות ב-1.2 ACH: מוסיף 20-30% ביקוש לחום בלילות סוערים

✅ נחוץ תא אש: 2.5-3.0 רגל³, טעינה מתוזמנת כל 3-4 שעות

Wall Tent Shop, קמעונאית עם עשרות שנות ניסיון במכירת מקלטים ותנורים מבד, מגיעה למסקנות תואמות לפי שכבת כיריים ולא לפי ערכי BTU גולמיים. הוא ממליץ על דגמים בינוניים עבור טביעת הרגל של 12×14, תוך שים לב שיחידות קטנות יותר אינן יכולות לשמור על חום יציב באמצעות התקופות קור ממושכות.

שלוש אפקטים תרמיים חופפים שוברים את טבלאות המידות הסטנדרטיות ב-20°C, כל אחת מהן מצדיקה שדרוג למחלקה הבאה של הכיריים: אובדן טיוטה בארובה. התחלות קרות לבזבז את 10-15 הדקות הראשונות תוך התגברות על זרימת אוויר הפוכה, כך שהמתכננים שומרים 20-30% קיבולת נוספת רק כדי ליצור יציבות יציבה לארובות. הצטברות לחות. אדי נשוף וציוד חיצוני לח מתעבים על משטחי אוהל קרים. לאחר מכן התנור צורך חום נוסף כדי לאדות את הלחות הכלואה הזו, ובכך מכפיל למעשה את עומס החימום ההגיוני. אוורור חובה. בעירה לא מלאה יוצרת פחמן חד חמצני, וירידה ברמות החמצן פוגעת עוד יותר ביעילות השריפה. התחממות האוויר הצח הנכנס יוצרת עומס חום בלתי נמנע על הפסד מוליך מחושב.

התייחסות לגודל המבוסס על אקלים למקלטי קנבס:

✅ −5°C עד 0°C, בד: 0.8–1.1 BTU/hr ל-ft³

✅ −10°C, בד: 1.1–1.5 BTU/hr ל-ft³

✅ −20°C, בד: 1.5–2.0 BTU/hr ל-ft³

✅ −20°C, חלון קופץ מבודד: 0.9–1.2 BTU/hr ל-ft³

✅ רכס חשוף עם רוח יציבה: הוסף 25% דרישת חום לכל הערכים

עבור אוהל 12×14 ב-20 מעלות צלזיוס, זה נוחת בביקוש נטו של 20,000–25,000 BTU/hr. התנור האידיאלי יכול לספק את 18,500 BTU הנדרשים לפער של 50 מעלות צלזיוס מבלי לפעול ברציפות בעוצמה מקסימלית. ריצה פתוחה לרווחה דרך הלילה מעוותת את צלחות התנור ושורפת דרך עצי הסקה בקצב בלתי בר קיימא. המבנה המושלם לאוהל זה משתמש בתא כיבוי בגודל 2.5-3.0 רגל³ עם אטם, בשילוב עם צינור צינור של 5-6 אינץ' וטווח תפוקה יציב מוכח של 15,000-25,000 BTU/hr, לא יחידה בעלות נמוכה המודפסת עם מספר כותרת מוגזם.

שני מפרטים עולים על דירוגי ה-BTU עבור פריסה במזג אוויר קר: נפח תיבת האש אטומה. תא בגודל 2.5 רגל ³ מצויד בדלת אטומה שומר על חום יציב הרבה יותר מאשר קופסה בגודל זהה עם תפסים רופפים ודולפים. קוטר ארובה. אוהלי קיר גדולים יותר מבד ותנורים בסגנון קופסה מסתמכים על 5-6 בצינור; דגמי טיטניום קלים במיוחד משתמשים בדרך כלל ב-2.5-3.5 בצינור. אוהל בגודל 12×14 בשילוב עם צינור 3 יעשן רע ללא קשר ל-BTU המפורסם.

Zhuoyue Power מייצרת את התנורים הללו ישירות, תוך שולטת בעובי הצלחת, איכות האטם וממדי הגז - שלושה משתני ליבה שמחליטים אם יחידה פוגעת בתפוקת היעד שלה בתוך אוהל אמיתי. עבור קטלוגים סיטונאיים המכילים מספר גדלים של כיריים, טבלה טכנית זו משמשת כגיליון מפרט הייצור המשותף עם המפעל במקום רשימה פשוטה של ​​שמות דגמים. כספק המנהל מערך רחב של מכשירי חשמל לצד חומרי חימום ובישול חיצוניים, היצרן תומך בקווי מוצרים עונתיים מאוחדים מבסיס ייצור אחד בסין. מיתוג מותאם אישית, אריזות במותג פרטי והעמסת מיכלים מעורבים הם תנאים סטנדרטיים להזמנות בכמויות גדולות. ✅ שורה תחתונה: מתחת לקפיא, תעדוף תיבת אש שמחזיקה 15,000–25,000 BTU/hr במשך ארבע שעות רצופות, לא הטענה המודפסת של BTU הגדולה ביותר.

שאלות נפוצות

ש: האם תנור אוהל גדול יותר תמיד בטוח יותר במזג אוויר קר? ת: לא. תנור גדול מדי פועל בסרק בהגדרות אוויר נמוכות עבור מתיחות ארוכות, מה שמקדם הצטברות קריאוזוט בתוך הצינור. אפילו שכבת קריאוסט בגודל 1/8 אינץ' מגבילה את טיוטה הארובה ויוצרת סכנת שריפה.

ש: האם אני יכול לעשות שימוש חוזר בתרשים זה עבור תנור שכבר בבעלותי? ת: כן. הכפל את נפח תא האש באינץ' מעוקב בערך האנרגיה של 8,000–9,500 BTU לכל פאונד של עץ קשיח מתובל, ואז חלק בחלון השריפה המעשי הצפוי שלך. תא אש בגודל 1,500 אינץ' מכיל בערך 20 ק"ג של עץ יבש, השווה לסביבות 170,000 BTU של דלק גולמי, התומך בשריפה של ארבע שעות בממוצע קרוב ל-17,000 BTU/hr חום נטו.

ש: האם טיטניום מייצר פחות BTUs מאשר פלדה? ת: זה מייצר את אותו החום בזמן השריפה ופחות אחרי שהאש מתה. לדעת כמה BTU לחמם אוהל קיר קנבס מתחת לקפיא היא שאלה לגבי תפוקת לילה נטו, והחום השיורי של פלדה של עד שעה מנצח בגודל תא אש שווה.

תמיכה בגודל מותאם אישית

שתף את טביעת הרגל שלך לאוהל, גובה הקיר, סוג הבד החיצוני, הטמפרטורה המינימלית החזויה וגובה הפעולה. תקבלו יריעת גודל תמציתית המכסה את נפח תא האש, קוטר הצינור, עובי לוח הפלדה, חלון צריבה צפוי והערכות עלויות נחיתה. Zhuoyue Power משלבת את החישוב התרמי הזה בפיתוח OEM ו-ODM סטנדרטי עבור מפיצים, מתקנים ומפעילי גלמפינג.

פורסם: אוקטובר 2026 | מאת צוות הנדסת כוח Zhuoyue

צור קשר

Author:

Mr. zhuoyuedongli

Phone/WhatsApp:

18958366622

מוצרים פופולריים
You may also like
Related Categories

שלח לחבר

נושא:
אֶלֶקטרוֹנִי:
הוֹדָעָה:

ההודעה חייבת להיות בין 20 ל -8000 תווים

צור קשר

Author:

Mr. zhuoyuedongli

Phone/WhatsApp:

18958366622

מוצרים פופולריים
אנו ניצור איתך קשר באופן לאומי

מלא מידע נוסף כך שיוכל ליצור איתך קשר מהר יותר

הצהרת פרטיות: הפרטיות שלך חשובה לנו מאוד. החברה שלנו מבטיחה לא לחשוף את המידע האישי שלך לכל אקסני עם ההרשאות המפורשות שלך.

לִשְׁלוֹחַ